Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 45 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Узбекистан зацікавлений у співпраці з Харківщиною у сферах енергетики, фармації та приладобудування

5 березня голова ХОДА Юлія Світлична провела зустріч з делегацією Республіки Узбекистан.

До складу делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв і заступник хокіма (глави місцевої адміністрації) Ташкентської області Ільзат Касімов.

Предметом обговорення стали результати активізації двостороннього співробітництва, які були досягнуті за останній рік, і подальші плани.

«Ще в 2016 році ми з вами визначили план розвитку. Як результат, маємо зростання зовнішньоторговельного обороту - плюс 15%, - навела дані Юлія Світлична. - Це добра тенденція, але в нас ще досить великий потенціал.

Тому думаю, що подальший розвиток двосторонніх відносин між Узбекистаном і Харківською областю дасть нам можливість поліпшити наші економічні показники, а також налагодити нові взаємини між промисловими підприємствами Харківської та Ташкентської областей».

Як найбільш перспективні напрямки співпраці сторони назвали активізацію контактів у промисловій сфері (а саме - енергетичному машинобудуванні, харчовій промисловості, приладобудуванні, фармації тощо). Керівник області також акцентувала увагу делегації на можливостях освітньої сфери Харкова, зокрема - в сфері підготовки кадрів для IT. Юлія Світлична також підкреслила, що наш регіон зацікавлений в активізації співробітництва з Ташкентською областю та укладенні відповідної угоди.

Алішер Абдуалієв подякував голові ХОДА за активну позицію щодо розвитку двосторонніх відносин і зазначив, що така ж активна позиція в цьому питанні - у глави Ташкентської області. Він запропонував за участю представників торгово-промислових палат двох країн скласти дорожню карту співпраці, а також запросив керівництво області взяти участь у міжнародній виставці, присвяченій енергетиці, яка стартує в Узбекистані 16 травня.

«З боку Узбекистану є зацікавленість у постачанні турбінного обладнання харківського виробництва на місцеві електростанції, абразивних матеріалів, обладнання для залізниці, оскільки цей вид транспорту становить 80% усього обсягу перевезень в Узбекистані, - повідомила голова ХОДА, підбиваючи підсумки зустрічі. - Для детального обговорення проектів бізнес-делегація від Харкова відправляється в Ташкент вже в травні».