Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 47 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Юлія Світлична передала державну нагороду матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу

Олена Курбатова, яка зараз разом із чоловіком виховує 10 дітей-сиріт, отримала орден княгині Ольги III ступеню.

Напередодні жіночого свята – 8 березня – в гості до родини Курбатових у селище Пісочин завітала голова ХОДА. Юлія Світлична від імені Президента України привітала мати-виховательку з високою державною нагородою та побажала родині любові, щастя й затишку.

«У Харківській області зараз більш ніж 4000 дітей-сиріт. Вони потребують особливої підтримки, і ми робимо все для того, щоб таку підтримку надати, - сказала керівник області. - Тільки минулого року на Харківщині створили 17 будинків сімейного типу, де дітей виховують, як у родині. Ми продовжимо створювати умови для таких сімей. Також триватиме робота із забезпечення дітей-сиріт квартирами в різних районах області».

 

Дитячий будинок сімейного типу батьків-вихователів Олексія та Олени Курбатових був створений у 2009 році. Зараз родина виховує десятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 6 хлопчиків та 4 дівчаток.

«Коли ми взяли дітей до себе, найменшим було по 4 роки. Зараз молодшому 12 років, старшому - 18, одну дівчинку ми вже випустили», - розповіла Олена Курбатова.

Ідея створити дитячий будинок сімейного типу належала чоловікові Олени Олексію Курбатову, який сам виріс у багатодітній родині. Проте спочатку батьки, в яких уже була одна власна донька, хотіли взяти на виховання 4 сиріт, потім – 5.

«У результаті в дітей почали з’являтися родичі, розділяти їх було не можна. Так їх стало 9, а потім діти запитали: «Чому в нас одне ліжко порожнє?» І їх стало 10, - розповіла мати-вихователька. - Зараз, коли когось немає, мені не вистачає, здається, що їх замало».

За словами Олексія Курбатова, своїм вихованцям він намагається не нав’язувати власне бачення життя, а навпаки – підтримувати їх на тому шляху, який обирають.

«У кожній дитині є своя перлинка, потрібен час, щоб знайти її. У цьому й полягає наше завдання. Одна з наших вихованок хоче стати логопедом, один з вихованців - піти в поліцію, інший - в армію. Я не заперечую їх рішення, а роблю все для того, щоб допомогти їм на цьому шляху», - пояснив голова родини.

Діти, яких виховують Курбатови, відвідують музичний та танцювальний гуртки, спортивні секції з баскетболу та айкідо. Батьки-вихователі дотримуються принципів здорового способу життя, активного відпочинку та дозвілля. Також Курбатови продовжують спілкуватись та підтримувати свою вихованку, яка вже досягла повноліття та мешкає окремо від родини.

Нагадаємо, у кінці лютого голова ХОДА Юлія Світлична передала ключі від житла дітям-сиротам у Первомайському районі та від нового дому в Красноградському районі - родині, яка виховує прийомних дітей. Усього у Харківській області було закуплено 12 квартир та 1 будинок на 4 квартири, де будуть проживати діти, котрі позбавлені батьківського піклування, або діти-сироти. Також уже закуплено 2 приміщенні для дитячих будинків сімейного типу. Держава виділила адресне фінансування на закупівлю квартир для дітей-сиріт вперше за роки незалежності.