Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 4 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Силосний конвеєр

12.08Основою виробництва усіх видів тваринницької продукції є надійна кормова база. Посіви кормових культур повинні повністю забезпечити тваринництво усіма видами повноцінних кормів. Про добру кормову базу дбають і в ПрАТ «Сахновщинське ім. М. О.Ключки». В господарстві відлагоджено «зелений конвеєр», а отже худоба повністю забезпечена зеленими кормами на ввесь період. Наразі в господарстві закінчується силосування кукурудзи. Кукурудзяний силос залишається одним із пріоритетних грубих кормів у раціоні молочних корів, а їх в господарстві налічується 279 голів. 
Доречно сказати, що ПрАТ «Сахновщинське ім. М.О. Ключки» одне з трьох господарств району, де ще збереглася тваринницька галузь. Вже не раз ми згадували про директора ПрАТ «Сахновщинське ім. М.О. Ключки» - молоду, розумну, красиву жінку – Морозікову Вікторію Миколаївну, яка вирішила поєднати своє життя із сільським господарством, продовжуючи справу свого батька, та попри всі негаразди наполегливо працює над збереженням тваринницької галузі та господарства вцілому. В нелегкій справі їй допомагає управляючий господарством - Бондаренко Євген Миколайович.
Коли ми разом із спеціалістами управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації: тимчасово виконуючим обов’язки начальника управління – Юдіним О.О. та головним агрономом управління – Гнатенко О.В., завітали на територію ферми, то ферма нагадувала будівельний майданчик, всюди працювали люди та техніка, тільки в якості будматеріалу були корма - сіно, солома, силос.12.02
Силосування – найбільш простий та ефективний засіб консервування зелених кормів. При дотриманні технології силосування втрати поживних речовин не перевищують 10-15%. – розповідає головний зоотехнік господарства: Яковенко Марина Віталіївна. Обов’язковою умовою заготівлі необхідної кількості силосу з врахуванням страхових і перехідних фондів є суворе дотримання технології зберігання силосу. 
Технологія зберігання кормів у силосних ямах має певну складність у самому технологічному процесі. Оскільки для отримання високоякісного корму необхідно якомога швидше перекрити доступ кисню до маси. У порівнянні з іншими технологіями, зберігання у ямах потребує найбільшої кількості людей - працівники, які слідкують за якістю трамбування, чистотою маси та накриватимуть яму плівкою. 12.04В господарстві вже закладено дві силосні ями, що повністю забезпечить худобу в зимовий період. На бульдозеріутамбовує масу тракторист Півоваров Сергій, на Кіровці працює Кунденко Олексій. Зав. МТФ Новікова Тетяна Борисівна слідкує не тільки за роботою ферми, а й за якістю молока на відправному пункті.
Для забезпечення конвеєрного надходження силосної маси протягом тривалого періоду необхідно вірно добирати найбільш врожайні гібриди кукурудзи, які дозрівають для силосування в різні періоди. Над цим працює головний агроном господарства :Молошний Володимир Григорович. 12.03Він і слідкує за скошуванням маси кукурудзи в полі. На силосному комбайні Ягуар працює Кищак Василь, який всередньому накошує в день по 400 тонн зеленої маси. На відвезенні зеленої маси задіяні водії господарства: Каракуця Микола, Кроль Дмитро, Стогній Олександр, Пономаренко Максим та Новіков Роман. Злагоджену роботу водіїв забезпечує завідуючий гаражем Сушков Василь Анатолійович.
Поряд із заготівлею силосу в товаристві ведеться робота по підготовці грунту під майбутній врожай, зокрема під посів озимих культур, а їх в господарстві планують посіяти на площі 650 га. Побувавши в цьому господарстві та побачивши наполегливість та старанність з якою працюють тут люди хочеться побажати їм процвітання миру та злагоди.