Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Силосний конвеєр

12.08Основою виробництва усіх видів тваринницької продукції є надійна кормова база. Посіви кормових культур повинні повністю забезпечити тваринництво усіма видами повноцінних кормів. Про добру кормову базу дбають і в ПрАТ «Сахновщинське ім. М. О.Ключки». В господарстві відлагоджено «зелений конвеєр», а отже худоба повністю забезпечена зеленими кормами на ввесь період. Наразі в господарстві закінчується силосування кукурудзи. Кукурудзяний силос залишається одним із пріоритетних грубих кормів у раціоні молочних корів, а їх в господарстві налічується 279 голів. 
Доречно сказати, що ПрАТ «Сахновщинське ім. М.О. Ключки» одне з трьох господарств району, де ще збереглася тваринницька галузь. Вже не раз ми згадували про директора ПрАТ «Сахновщинське ім. М.О. Ключки» - молоду, розумну, красиву жінку – Морозікову Вікторію Миколаївну, яка вирішила поєднати своє життя із сільським господарством, продовжуючи справу свого батька, та попри всі негаразди наполегливо працює над збереженням тваринницької галузі та господарства вцілому. В нелегкій справі їй допомагає управляючий господарством - Бондаренко Євген Миколайович.
Коли ми разом із спеціалістами управління агропромислового розвитку Сахновщинської районної державної адміністрації: тимчасово виконуючим обов’язки начальника управління – Юдіним О.О. та головним агрономом управління – Гнатенко О.В., завітали на територію ферми, то ферма нагадувала будівельний майданчик, всюди працювали люди та техніка, тільки в якості будматеріалу були корма - сіно, солома, силос.12.02
Силосування – найбільш простий та ефективний засіб консервування зелених кормів. При дотриманні технології силосування втрати поживних речовин не перевищують 10-15%. – розповідає головний зоотехнік господарства: Яковенко Марина Віталіївна. Обов’язковою умовою заготівлі необхідної кількості силосу з врахуванням страхових і перехідних фондів є суворе дотримання технології зберігання силосу. 
Технологія зберігання кормів у силосних ямах має певну складність у самому технологічному процесі. Оскільки для отримання високоякісного корму необхідно якомога швидше перекрити доступ кисню до маси. У порівнянні з іншими технологіями, зберігання у ямах потребує найбільшої кількості людей - працівники, які слідкують за якістю трамбування, чистотою маси та накриватимуть яму плівкою. 12.04В господарстві вже закладено дві силосні ями, що повністю забезпечить худобу в зимовий період. На бульдозеріутамбовує масу тракторист Півоваров Сергій, на Кіровці працює Кунденко Олексій. Зав. МТФ Новікова Тетяна Борисівна слідкує не тільки за роботою ферми, а й за якістю молока на відправному пункті.
Для забезпечення конвеєрного надходження силосної маси протягом тривалого періоду необхідно вірно добирати найбільш врожайні гібриди кукурудзи, які дозрівають для силосування в різні періоди. Над цим працює головний агроном господарства :Молошний Володимир Григорович. 12.03Він і слідкує за скошуванням маси кукурудзи в полі. На силосному комбайні Ягуар працює Кищак Василь, який всередньому накошує в день по 400 тонн зеленої маси. На відвезенні зеленої маси задіяні водії господарства: Каракуця Микола, Кроль Дмитро, Стогній Олександр, Пономаренко Максим та Новіков Роман. Злагоджену роботу водіїв забезпечує завідуючий гаражем Сушков Василь Анатолійович.
Поряд із заготівлею силосу в товаристві ведеться робота по підготовці грунту під майбутній врожай, зокрема під посів озимих культур, а їх в господарстві планують посіяти на площі 650 га. Побувавши в цьому господарстві та побачивши наполегливість та старанність з якою працюють тут люди хочеться побажати їм процвітання миру та злагоди.