Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Що посієш, те й пожнеш

p 20190910 103746Збирання врожаю - один із відповідальних етапів, який завершує процес вирощування культури.

На сьогоднішній день в районі розпочато збирання соняшнику та посів озимих культур під урожай 2020 року. По району вже зібрано 41 % площі збирання при середній врожайності 27,0 ц/га.

Соняшник для нашого регіону – основна культура і хочеться вирощувати її з найменшою кількістю помилок і ризиків.  Оскільки в ТОВ АФ «Санрайз» вдалося досягти врожайності соняшника – 37,0 ц/га,  то значить можна стверджувати, що його спеціалісти добре володіють усіма секретами технології вирощування цієї культури.

На цьому тижні ми стали свідками того як працюють в цьому господарстві. Наша група в складі начальника управління агропромислового розвитку Мостового Ю.І., та спеціалістів управління: Гнатенко О.В. та Юдіна О.О. мала нагоду побувати в агрофірмі.

 

p 20190910 115107Отже, знайомтеся: ТОВ АФ «Санрайз», що знаходиться на південному заході нашого району та межує із Дніпропетровською областю має в обробітку 5666 гектар ріллі. Із 2011 року це господарство очолює Сумченко Олег Станіславович – досвідчений, розважливий, знаючий свою справу керівник. Соняшник тут, поряд з зерновими, дає господарству основний прибуток. Тому зазвичай майже третину всіх площ займає саме сонячна квітка, решта – під пшеницею, житом, ячменем та кукурудзою. За останній десяток років тут роблять ставку на гібриди селекції компанії «Сингента».p 20190910 105245

Гібриди «Сингенти» здатні дивувати своєю високою врожайністю і посухостійкістю, саме тому ми їх обираємо, – говорить головний агроном господарства Кулик Віталій Миколайович. Головного агронома ми застали в полі разом з механізатором Кобцем Сергієм вони лагодили диски, якими ведуть підготовку ґрунту під посів.

Керівник господарства намагається показати нам одні із кращих полів соняшнику та кукурудзи. На полі, де ведеться збирання соняшнику, нас радо зустрів управляючий першим відділенням – Шкрябко Михайло Віталійович, комбайнери на збиранні: Турченюк Віктор, Добринський Юрій, Соловйов Микола та помічник Гарбуз Сергій. На відвезенні насіння соняшнику з поля задіяні водії: Петренко Анатолій, Полікарпов Віталій, Ликов Сергій, Чорний Олександр, Ярошенко Геннадій.

p 20190910 105245Кипить робота і на току, адже врожай, що лежить просто неба треба прибрати. Навантажувачем вправно керують Пустовойтенко Сергій та Клименко Станіслав і «чорне золото» сиплеться прямо в «КАМАЗ», яким керує водій Гарбуз Вадим. Разом із прийманням врожаю на току ведеться навантаження на посів насіння пшениці та мінеральних добрив. На вісовій вже багато років працює вісовщик Гнойова Віра Василівна.

Обідню перерву ми застали в тракторній бригаді, де стали свідками як кухарp 20190910 121854 господарства - Касянчик Любов Василівна пригощала смачним обідом працівників, що працюють в тракторній бригаді. На своєму робочому місці ми побачили і управляючого другим відділенням – Завалія Валерія Петровича, заправщицю Кобець Ларису Борисівну та економіста Лободу Ірину Вікторівну , адже в гарячу пору жнив кожен працівник може знадобитися в любий момент.

Поряд із збиральними роботами на полях ведеться посів озимих культур. У дві зміни на посівному комплексі в агрегаті з трактором «Кейс» працюють трактористи: Комісаров Сергій, Гнойовий Станіслав та Лобода Юрій.

Всюди в господарстві кипить робота радує око, що людям є робота, є заробіток, а звідси і достаток . Тож бажаємо працівникам і керівникам більше достатку.