Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 34 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Управління праці та соціального захисту населення Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області інформує

Легалізація заробітної плати і трудових відносин – соціальна захищеність кожного.

 

Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого взагалі втрачено право на призначення.

 

Чому таке відбувається?

Що потрібно робити, щоб не потрапити у таку ситуацію?

 

Сьогодні це питання актуально як ніколи. Адже, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. До того ж для багатьох наших громадян є нормою отримання зарплати в «конвертах». Такий нелегальний заробіток не хвилює пересічного громадянина на початку трудового шляху. Лише з наближенням пенсійного віку виникають думки про легальний розмір заробітної плати, але час вже втрачено.

 

 

От і виходить, що начебто працювали, а пенсія маленька.

 

Періоди трудової діяльності до 01 січня 2004 року зараховуються до стажу на підставі записів трудової книжки та додаткових документів. Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий стаж перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і роботи це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

Отже, якщо заробітна плата отримується в «конверті», не сплачуються страхові внески, то ні цей стаж, ні зарплата не будуть враховані для обчислення пенсії.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на  одержання справедливо заробленої пенсії.

Це можна зробити двома способами: особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України та одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу або не виходячи з дому скористатись електронним сервісом – веб-порталом Пенсійного фонду України.

 

 

 

Головний спеціаліст з питань

оплати, нормування праці та

контролю за правильністю призначення

і виплати пенсій УПСЗН

Сахновщинської райдержадміністрації                                 Вікторія ЛІСНЯК