Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Чи змінився порядок сплати аліментів під час карантину ?

            03.02Відповідно до Сімейного кодексу України розмір аліментних зобов'язань батьки можуть визначити добровільно. В іншому випадку аліменти можна стягнути через суд.

            Несплата аліментів призводить до виникнення заборгованості, за що законодавством України передбачено цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність, а також, ряд заходів спрямованих на стягнення заборгованості з боржника.

            Цивільна відповідальність передбачає стягнення отримувачем аліментів з боржника неустойки (пені) за несплату аліментів, у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості. 

 

            Адміністративна відповідальність передбачає: суспільно корисні роботи, обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

            Кримінальна відповідальність передбачає: покарання у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, арешт на строк до трьох місяців або обмеження волі на строк до двох років.

            У зв’язку із тим, що 12.03.2020 в Україні введено карантин та запроваджено ряд заходів спрямованих на протидію поширення коронавірусної інфекції COVID-19, у стягувачів та платників аліментів виникає питання, як же бути зі сплатою аліментів на час карантину.

            Відповідальність за прострочення сплати аліментів настає в тому випадку, коли така заборгованість виникла з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду.

            Тобто, якщо заборгованість виникла з незалежних від останнього обставин (хвороба, помилка бухгалтера, фактична неможливість здійснювати виплати з інших поважних причин), пеню на неї нараховувати не можна. Такими ж поважними причинами можуть бути і обставини, які виникли із впровадженням карантину на території України.

            Що стосується кримінальної відповідальності за несплату аліментів, то однією із вагомих підстав для притягнення до такої відповідальності є злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей, що може виражатись у будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо).

            Отже, впровадження карантину на території України не звільняє платників аліментів від виконання їх обов’язку щодо сплати аліментів на утримання дітей. Однак, обставини, які виникли із впровадженням карантину та призвели до неможливості вчасно та в повному обсязі сплачувати аліменти, можуть бути підставою для звільнення від відповідальності за несплату аліментів за період дії таких обставин.

            У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину Сахновщинське бюро правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.

            Щоб отримати правову консультацію:

-  напишіть на нашу електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

-  зателефонуйте на номер бюро: 0508457665, (05762)3-11-04

            Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: Харківська область, смт Сахновщина, вул. Тарасів Шлях, 68

 

Заступник начальника відділу                                                                   Н.Приходько