Головне меню

Авторизація



hoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 9 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Чи може дитина сама змінити прізвище?

            
03.02Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18р.).

            Згідно зі статтею 295 Цивільного кодексу з шістнадцятирічного віку дитина має повне право самостійно (без врахування думки батьків і опікунів) змінити своє прізвище.

            Діти, які досягли 14 років, наділяються правом ініціювати процедуру заміни власного прізвища. Однак, для завершення процесу потрібна згода батьків або того з них, з ким проживає дитина.

            Кожен українець, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України (ч. 2 ст. 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спецстатус»).

           Наразі порядок оформлення і отримання паспорта в разі зміни прізвища дитиною передбачає її самостійне звернення з заявою встановленого зразка та необхідними документами в разі виповнення 14 років до органів реєстрації актів цивільного стану (далі – РАЦСу) за місцем свого проживання.

 

            До виповнення 14 років вищезгадану заяву до відділу РАЦС подають батьки  дитини.

            При цьому, якщо дитині вже виповнилося 14 років, і є паспорт - вона самостійно подає заяву, долучивши необхідні документи, а якщо немає чотирнадцяти — заяву на зміну прізвища подають батьки. 

            До вищезгаданої заяви додається наступний пакет документів:

  • фотографія заявника
  • свідоцтво про народження
  • довідка з місця проживання
  • квитанція про сплату держмита (на день вашого звернення ця сума складає 5 грн.10 коп.)
  • згода батьків на зміну прізвища дитини (за необхідності)

            Якщо умови звернення дотримані і підстав для відмови в наданні дозволу на зміну прізвища немає, у встановлений термін відділ РАЦС видає заявнику «Свідоцтво про зміну імені». На підставі цього документа оформлення паспорта буде  проводитися на нове прізвище.

            У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину Сахновщинське бюро правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.

            Щоб отримати правову консультацію:

-  напишіть на нашу електронну пошту:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

-  зателефонуйте на номер бюро: 0508457665, (05762)3-11-04

            Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: Харківська область, смт Сахновщина, вул. Тарасів Шлях, 68

 

Заступник начальника відділу                                     Н.Приходько