Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 40 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Пливи вінок за водою, пливе доля за тобою…

         10.07.5Кожного року сахновщани з особливимипієтетом та атмосферою відзначають Івана Купала – одне з чотирьох головних свят сонячного календаря. Це традиційне східнослов'янське свято, що має давню історію, самобутні звичаї, обрядодії та народні ігри, наділене певною таємничістю. Це свято не знищили комуністи в радянську добу, не злякали погрози священиків, які не шанують традицію дохристиянських часів, не стерли з народної пам’яті глобалізація та урбанізація сучасності (переселення до міст). Хто ж не знає легенду про чарівну квітку папороті, яка розцвітає лише у купальську ніч? Ось як описує пошуки цієї квітки професор, етнограф Степан Килимник у роботі «Український рік у народних звичаях в історичному освітленні»: «Хто її дістане, хто зірве, той усе на світі знатиме, той відімкне навіть зачаровані замки без ключа, дістане без труднощів усі скарби, закопані у землі…той щасливець причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, відвертатиме від своєї ниви град, грім, зливу, не боятиметься лихих сил…».

 

         Свято Івана Купала особливо шановане на Сахновщині, бо люди вірять у його цілющу силу.10.07.6 Купальське вогнище, обрядове дерево, плетіння вінків та пускання їх на воду, дівочі гадання, споглядання нічних краєвидів, купальські розваги, молодіжні вечорниці та спілкування при світлі місяця – це не лише основні компоненти народного свята, а й те, чим можна зацікавити сучасну молодь, відволікти її від віртуального світу, долучити до скарбниці знань предків. Як бачимо, народне свято може бути й важливим засобом національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Цього року, у зв’язку із загальнонаціональним карантином,звичаєві гуляння, на превеликий жаль, змінили свій формат проведення. Однак традиція відзначення свята Івана Купала все ж не перервалася. В селах Тавежня, Катеринівка, Дубові Гряди, Шевченкове купальські розваги об’єднали місцевих мешканців, вкотре продемонструвавши міцний зв'язок між поколіннями. Бо вже так сформована людська душа, що без святкового настрою і до роботи приступати не хочеться, і кусень хліба в горло не лізе. Сподіваємося, що заряду сили та енергії від цьогорічного свята нам вистачить аж до наступного Івана Купала!