Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
«Коксохім треба закрити і зараз робиться все можливе для цього». Олексій Кучер

25.09.2Таку позицію висловив керівник області під час пресконференції щодо питань порушення екологічної безпеки Харківським коксохімічним підприємством.

Також Олексій Кучер повідомив, що ситуацію на коксохімі розгляне регіональна комісія з питань ТЕБ та НС. На комісію обов’язково запросять громадських активістів та керівників заводу. 

«Звісно, що ця проблема є, її не можна замовчувати, зараз вона набрала шалених обертів. Є заміри викидів підприємства, про що нам повідомляє Держекоінспекція. У межах закону нам необхідно все зробити, щоб людей не труїли в Харкові. Я знаю точно, що завод працює без відповідних дозволів. Ось ці питання слід з’ясувати й вони будуть предметом аналізу - саме судового аналізу», - зазначив голова ХОДА.

 

З жорсткою позицією щодо закриття підприємства виступили представники Міністерства захисту довкілля, правоохоронці та народні обранці.

Виконувачка обов’язків начальниці Держекоінспекції на Харківщині Інеса Сосіна ознайомила присутніх з історією взаємовідносин з підприємством-забруднювачем. За її даними, Харківський коксохімічний завод порушував норми викидів забруднювальних речовин ще в 2016-2017 роках.

«Внаслідок чого ще в 2016-2017 роках були подані відповідні позови щодо зупинення діяльності, пов’язаної з ненормативними викидами забруднювальних речовин. На жаль, судами було відмовлено у задоволенні вказаних позовів», - повідомила Інеса Сосіна.

За її інформацією, у 2019 році попереднє підприємство, що здійснювало керівництво коксохімічним заводом, офіційно припинило господарську діяльність, але на його базі було створене нове. Нове керівництво не оформило дозвільну документацію на викиди та не допустило інспекторів, які планували перевірку діяльності коксохіму в лютому цього року. Пізніше - у межах кримінального впровадження - держекоінспектори відібрали проби викидів та перевірили джерела забруднення. 

«Під час перевірки було встановлено відсутність дозволу на викиди забруднювальних речовин, що є порушенням ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та є забороною до здійснення такої діяльності. Також інспекцією було зафіксовано факти викидів забруднювальних речовин на 4 джерелах викидів, основні - коксові батареї» - розповіла держекоінспекторка. 

У результаті у зв’язку з виявленими порушеннями інспекцією подано позов до Харківського окружного адміністративного суду щодо призупинення діяльності, яка пов’язана з виробництвом коксу, за відсутності дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря. Крім того, інспекцією за наднормативні викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря нарахована шкода в загальному розмірі 3 млн 689 грн. Також підприємство зобов’язано в примусовому порядку отримати вказаний дозвіл на викиди забруднювальних речовин.