Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 24 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
Субсидіантам коротко про головне.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни сплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи сім’ї, тим меншою буде обов’язкова частка плати за спожиті житлово-комунальні послуги. Але, хотілося б нагадати, щодо обов'язковості сплати цієї частки субсидіантами.

 

Відповідно до п.п. 5 п.14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, (далі Положення) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії  (340 гривень).

Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, але вже у безготівковій формі.

У разі документального підтвердження сплати заборгованості після спливу двох місяців з початку такого сезону субсидія призначається також у безготівковій формі з місяця, що настає за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Відповідальним банком за проведення розрахунків по безготівковій формі надання субсидії визначено АТ «Ощадбанк». Безготівкова форма передбачає здійснення розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги шляхом перерахування коштів з облікового запису субсидіанта, який створено в АТ «Ощадбанк» на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг .

Нагадуємо, що житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. На оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону. Субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про:

зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств:

у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб,

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

і обов’язково про настання таких умов: будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства набув права власності на транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа),

будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства під час отримання житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

При районній державній адміністрації діє комісія по розгляду заяв з питань призначення житлових субсидій, пільг та державних соціальних допомог. Комісія має право припинити таким домогосподарствам надання субсидії, якщо протягом 30 календарних днів заявник не повідомив орган соціального захисту про зміни, які впливають на визначення права та на розмір субсидії.

За рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється також у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;

громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

Уряд постановою від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» розширив соціальні гарантії субсидіантам які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвались в службі зайнятості як безробітні надавши можливість призначення житлової субсидії без урахування сум отриманої заробітної плати.

Нагадаємо: прохання до субсидіантів своєчасно сплачувати обов’язкову частку за спожиті житлово-комунальні послуги , а громадяни, які  не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги мають право звернутись за призначенням субсидії до управління праці та соціального захисту населення Сахновщинської райдержадміністрації.

За отриманням консультацій рекомендуємо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Сахновщинської райдержадміністрації за адресою смт.Сахновщина, вул.Тарасів Шлях, 68, каб.3 або по телефону 3-12-85

 

Начальник відділу державної соціальної допомоги та субсидій Марина РОДЕНКО