Головне меню

Авторизаціяhoda

razdelitel

uk 4

razdelitel

ur-portal

razdelitel

uk 8

razdelitel

uk 36

razdelitel

razdelitel

uk 44

razdelitel

sahnov banner

razdelitel

 osvita

bezpeka

Зараз на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті
Вітаємо вас на сайті Сахновщинської районної державної адміністрації!
День пам’яті жертв голодомору

27.11.2Голодомор… Скільки страждань у цьому слові. Живучи сучасним життям, нам подекуди важко повною мірою осягнути глибину трагедії, яку пережили наші співвітчизники у минулому столітті, зрозуміти весь масштаб дії зла і злочинів проти людяності: коли розстрілювали за п’ять колосків, виганяли на смерть запухлих від голоду дітей, забирали у селян останнє, доводили їх до відчаю, смерті, коли країну, яка здавна славиться своєю родючою землею і працьовитим народом, перетворили на суцільну братську могилу безвинних жертв штучного голоду...

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

У День памяті жертв голодоморів з 23 по 28 листопада закладами культури району проводяться заходи до Дня памяті жертв голодоморів. Сахновщинська  центральна бібліотека вшановує заморених голодом та організовує виставку-набат «Ці трагічні «30-ті» чорні», на якій представлено твори про голодомор 1932-1933 років.  Сахновщинський районний Будинок культури спільно з КЗ «Сахновщинський історико-краєзнавчий музей» створили соціальний відеоролик  «Втрачене дитинство» за участі учнів КЗ «Сахновщинський ліцей № 1» (відео доступне для перегляду за посиланням: https://www.facebook.com/sakhrbk/videos/vb.2242383099423922/1712808125548098/?type=3&theater).

Також заохочуємо із настанням темряви 28 листопада запалити і поставити свічкуна підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Страшна пам’ять про ті лихі часи живе у кожному з нас, на ментальному рівні. Недарма українцям досі соромно викидати хліб та будь-яку їжу. Бо в нашій історичній пам’яті є біль від голодної смерті рідних та близьких.Тож пам’ятаймо про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!